Günümüzde alış veriş yapmayan kimse yoktur. Tabiki artık büyük alışveriş merkezlerine bile gitmiyorlar ve alışveriş ihtiyaçlarını e ticaret dediğimiz web siteleri üzerinden satın alıyorlar. Mağazalardan alışveriş yapmak açıkçası tarih oldu ve saatlerce kuyrukta beklemek, istediğinizi bulamamak gibi sorunları ortadan kaldıran tek sistem e ticaret sistemleri' dir. Tabiki internet hayatımızda çok büyük yer alıyor. Emin olun ki en sağlıklı alışveriş internet üzerinden yapılan alışverişlerdir. Çünkü yol parası derdi yok, benzin derdi yok, otopark derdi bu e ticaret sistemleri' nde zamanınızı boşa harcama gibi bir dert yok.

E-ticaret sistemi günümüzde o kadar büyük bir yer alıyor ki, yıllık alışveriş merkezlerine gitmek %80 azaldı. Aslında gidip görmek en iyisidir ama sigara yasağı bile alışveriş merkezlerine gitmeyi durdurdu. Neyse konumuza geri gelelim. E ticaret' in önemi günümüzde çok büyük kaar bırakan işlerdir. Büyük firmalar internette yaptığı ciroyu göstermektedir bir bakın sizde şaşıracaksınız. Satış grafiklerine baktığınızda %80'i internet üzerinden yapılan alışverişlerdir.

Günümüzde e ticaret geçmişe göre daha çok kullanılıyor. E Ticaret kullanan firmalar daha çok kaar etmeye başladılar. Artık çoğu firma mağaza açacağına e ticaret mağazası açıyor hem kira, hem eleman, hemde zamandan kazanıyorlar.E ticaretin oluşturduğu müşteriler güvenle alışveriş yaptığını görüyor ve alışverişlerine devam ediyorlar. Web tasarım ve E-ticaret kullanan firmaların kaarları geçmişe göre şimdi nerdeyse %80 olarak artışta olduğunu herkez biliyor.

E-ticaret yani online alışveriş hayatımızda büyük bir yer kaplıyor ve tabiki vazgeçemeyeceğimiz sistemlerden birtanesidir.